Nurol İnşaat A.Ş.

  • Firma YetkilisiNurol İnşaat
  • AdresNurol Plaza, Büyükdere Cd. No: 255 Kat:19 Sarıyer İstanbul
  • Telefon0212 286 80 10
  • Fax0212 286 80 10
  • Ç. Saatleri08:30 - 17:30

Firma Hakkında

Nurol Şirketler Topluluğu’nun ilk ve lider şirketi olan Nurol İnşaat ve Ticaret A.Ş., 1966 yılında uluslararası genel müteahhitlik firması olarak kurulmuş ve faaliyetinin başlangıcından bu yana büyük çaplı ve yüksek teknoloji ürünü birçok uluslararası proje ile adını duyurmuştur.

1980-1990 döneminde Nurol İnşaat ve Ticaret A.Ş., uluslararası platformlardaki faaliyetlerini, gerçekleştirdiği Mühendislik-Tedarik-İnşaat esaslı “Anahtar Teslim” projeler ile petrol üreticisi ülkelere, özellikle Suudi Arabistan Krallığı’na kaydırmış ve ulaşılan başarı seviyesi ile Uluslararası Türk Müteahhitler arasında üstün bir pozisyon kazanmıştır. 90’lı yıllarda ise, ulaşılan pozisyonun da bir sonucu olarak, Nurol İnşaat ve Ticaret A.Ş. uluslararası faaliyetlerini, alt şirketleri aracılığıyla Rusya Federasyonuna ve Bağımsız Devletler Topluluğu üyesi ülkelere yöneltmiştir.

1991 yılında, Sovyetler Birliği’nin dağılmasından yalnızca bir yıl sonra, Türkmenistan’da ilk taahhüt projesi yüklenilmiş ve bölgede faaliyete geçen ilk batılı şirketler arasında yer alınmıştır. 2000’li yıllara gelindiğinde ise Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkeleri ilgi sahasının odağı hâline gelmiş, bu dönem süresince yurt dışı çalışmalarına paralel olarak yurt içi çalışmalarına da tüm hızıyla devam etmiş, Türkiye’nin önde gelen üstyapı ve altyapı yatırımları çerçevesinde pek çok proje referanslar arasına katılmıştır.

2019 yılı itibariyle, Nurol İnşaat ve Ticaret A.Ş.’nin faaliyet sahası, üstün teknolojik ve idari altyapısı, inşaat sektöründeki lider pozisyonu, 10.000’i aşkın teknik ve idari personeli, güçlü makina-ekipman parkı ve finansman temin kabiliyetlerine paralel olarak üç kıtada 15 ülkeye yayılmış bulunmaktadır. 1966 yılında Ankara merkezli olarak kurulmuş ve 2015 yılında İstanbul’da bulunan yeni genel merkezine taşınmış olan Nurol İnşaat ve Ticaret A.Ş., 35’e yakın bağlı şirket ve ortaklıktan oluşan Nurol Grubu’nun çekirdek şirketi olup, 10 Milyar ABD Doları mertebesine ulaşan referans proje portföyü ve 13 Milyar ABD Dolarını aşan devam eden proje stoku ile sektörünün hemen her dalında önemli projelere imza atmaya devam etmektedir.

Nurol İnşaat, ABD’li “Engineering News Record” tarafından yayınlanan Dünyanın En Büyük Küresel Müteahhitleri ve Dünyanın En Büyük Uluslararası Müteahhitleri listelerinin her ikisinde de yer almaktadır.

Kampanya & İlanlar

Nurol İnşaat A.Ş. henüz ilan eklemedi.

Firma Haberleri

Nurol İnşaat A.Ş. henüz haber eklemedi.

ÜRÜNLERİMİZ

Nurol İnşaat A.Ş. ürün eklemedi.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.